هستلوی

خرید هستلوی و بررسی ویژگی‌های آن

همانطور که می‌دانید محصولات فولادی کاربرد بسیار زیادی در صنعت و ساخت و سازهای امروزی دارد. یکی از این محصولات فولادی که خواص منحصر به فردی دارد هستلوی می‌باشد. این آلیاژ بسیار مقاوم است و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر قصد خرید هستلوی و یا آشنایی با ویژگی‌های آن را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت استعلام قیمت و خرید هستلوی با آزدن تماس بگیرید .

هستلوی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

هستلوی آلیاژی است که جنس آن از فولاد بوده و مقاومت بسیار بالایی دارد. دلیل بالا بودن مقاومت این آلیاژ وجود عنصر مولیبدن در آن می‌باشد. ساختار آلیاژ هستلوی و همچنین عناصر تشکیل دهنده آن بسیار شبیه به اینکونل می‌باشد.  و از عناصری نظیر مولیبدن، نیکل و کروم ساخته شده است.

ویژگی‌های بارز آلیاژ هستلوی عبارت است از:

۱. اگر قصد خرید هستلوی را دارید باید بدانید که یکی از بارزترین ویژگی‌های این آلیاژ مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و خوردگی می‌باشد و یکی از سوپر آلیاژها به حساب می‌آید.

۲. این آلیاژ بر پایه‌ی نیکل بوده و به همین دلیل مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد. این آلیاژ نه تنها در شرایط متعادل بلکه در شرایط نامتعادل نیز این مقاومت را از خود نشان می‌دهد‌.

۳. هستلوی می‌تواند در دماهای بسیار بالا نیز استحکام اولیه خود را حفظ کند.

۴‌. این آلیاژ در برابر مواد اکسید کننده نیز عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهد.

خرید هستلوی
خرید هستلوی

کاربرد آلیاژ هستلوی

همانطور که می‌دانید این آلیاژ در انواع مختلفی نظیر ورق، حلقه، شفت و… تولید می‌شود و با توجه به قیمت مقرون به صرفه آن در صنایع مختلف به کار رفته می‌شود‌. این آلیاژ معمولا در مناطقی که مواد خورنده وجود داشته باشه بسیار محبوب است و نسبت به هر نوع آلیاژ دیگری می‌تواند عملکرد بهتری در این شرایط داشته باشد. برخی از کاربردهای این آلیاژ که در هنگام خرید هستلوی باید به آن توجه کنید عبارت است از:

استفاده در راکتورهای شیمیایی

به کارگیری این آلیاژ در محفظه‌های تحت فشار

ساخت انواع مختلف شیرهای شیمیایی و خطوط لوله‌ها

ساخت برخی از قطعات موتور و همچنین پره‌های توربین جت

ساخت تجهیزات مخصوص حفاری چاه و پالایش گاز و نفت

ساخت تجهیزاتی که در معرض گازهای ترش هستند.

و…

گریدهای مختلف آلیاژ هستلوی

این آلیاژ نیز در گریدهای مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک از آن‌ها با توجه به ترکیبات شیمیایی منحصر به فردی که دارند ممکن است در شرایط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه گریدهای مختلف هستلوی و ویژگی‌های هر یک را مشاهده می‌کنید.

هستلوی c276: این آلیاژ مقاوم‌ترین گرید هستلوی در برابر عوامل خورنده می‌باشد و به همین دلیل بسیار پر کاربرد می‌باشد.

هستلوی B3: این گرید از دو عنصر مولیبدن و نیکل ساخته شده است و فاقد کروم می‌باشد. یکی از ویژگی‌های بارز این گرید مقاومت بالا در برابر هیدروکلریک اسید می‌باشد.

هستلوی G: این گرید در محیط‌های اکسایشی و کاهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بارزترین ویژگی آن مقاومت در برابر سیالات بازی و اسیدی می‌باشد.

هستلوی C4: این گرید پایداری مطلوبی در دماهای بالا دارد به همین دلیل در جوشکاری عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

هستلوی X: این گرید بیشتر در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در دماهای بالا مقاوم می‌باشد. علاوه بر این مقاومت خوبی در برابر عوامل اکسید کننده از خود نشان می‌دهد.

نحوه‌ی خرید هستلوی

همانطور که گفته شد این آلیاژ در صنایعی امروزی بسیار پرکاربرد است و بخش بزرگی از نیازهای انسان در صنایع مختلف را رفع کرده است. اگر شما هم به دنبال خرید هستلوی هستید باید بدانید که شرکت آزدن ارائه دهنده‌ی آلیاژ هستلوی و آلیاژهای مشابه می‌باشد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت هستلوی و خرید آن از طریق همین سایت اقدام کنید.

خرید هستلوی
Call Now Button