اینکونل

خرید اینکونل و بررسی ویژگی‌های آن

اینکونل به ماده‌ای می‌گویند که عنصر اصلی آن نیکل می‌باشد که در گریدهای متعددی در بازار وجود دارد. این آلیاژ به دلیل خواصی که دارد حتی در سخت‌ترین شرایط نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آلیاژ به قدری مقاوم است که حتی در دماهایی بالاتر از ۲۰۰۰ درجه فارنهایت نیز فعالیت دارد و شکل خود را از دست نمی‌دهد. قیمت این آلیاژ تا حدی بالا بوده و در صنایعی نظیر هوا و فضا و صنایع پزشکی استفاده می‌شود. این آلیاژ ویژگی‌هایی دارد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. بنابراین برای خرید اینکونل و آشنایی با ویژگی‌های آن با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت استعلام قیمت و خرید انواع ورق استیل با آزدن تماس بگیرید .

[us_image image=”7271″]
[us_image image=”7274″]

معرفی اینکونل و ویژگی‌های آن

همانطور که گفته شد به سوپر آلیاژی که درصد بالایی نیکل داشته باشد، اینکونل گفته می‌شود. این آلیاژها در برابر اکسیداسیون بسیار مقاوم هستند و می‌توانند یکپارچگی خود را در دماهای بسیار بالا نیز حفظ کنند. علاوه بر این می‌توان گفت که این آلیاژ در برابر نمک و آب نمک نیز مقاوم است و دچار خوردگی نمی‌شود. آلیاژ اینکونل ویژگی‌های متعددی دارند که در هنگام خرید اینکونل باید به آن توجه کرد.

این ویژگی‌ها  عبارتند از:

۱. این آلیاژ مقاومت بسیار بالایی در برابر اکسیداسیون مخصوصا در دماهای بالا دارد.

۲. مقاومت این آلیاژ در برابر حفره‌ای شدن نیز بسیار بالاست.

۳. همچنین اینکونل اگر در معرض اسیدهایی مانند هیدروکلریک، نیتریک، گوگرد و فسفر قراز بگیرد می‌تواند عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد‌.

۴. این آلیاژ کاملا عاری از ترک خوردگی می‌باشد و در برابر کلرید نیز مقاوم است.

۵. آلیاژ اینکونل خصوصیات مکانیکی مناسبی در محیط‌های سرد و گرم دارد.

۶.در برابر خزش و دمای بالا نیز استحکام خاصی دارد.

گریدهای مختلف آلیاژ اینکونل

همانطور که می‌دانید اینکونل‌ها نیز در گریدهای مختلفی در بازار وجود دارند که عبارتند از:

اینکونل ۹۳۹

اینکونل ۷۹۲

اینکونل ۷۵۱

اینکونل ۶۰۰

اینکونل ۶۹۰

و…

هر یک از این گریدهای نام برده شده خواصی مختلف و مختص به خود را دارند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال می‌توان گفت که اینکونل ۶۰۰ در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم می‌باشد و در صنایع غذایی و مهندسی استفاده می‌شود. همچنین اینکونل ۶۹۰ دارای مقادیر اندکی کبالت می‌باشد و برای مصارف هسته‌ای کاربرد دارد.

[us_image image=”7275″]
[us_image image=”7273″]

ترکیبات شیمیایی اینکونل‌ها

همانطور که می‌دانید این آلیاژها در گریدهای متعددی وجود دارند به همین دلیل ترکیبات شیمیایی آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اصلی‌ترین ترکیب در این آلیاژ نیکل می‌باشد و بخش دیگر آن توسط فلزاتی از قبیل کروم و کربن تشکیل می‌شود‌. همچنین فلزات دیگری نظیر کبالت، مولیبدن و… نیز در برخی از اینکونل‌ها یافت می‌شود. به عنوان مثال می‌توان گفت که اینکونل ۶۰۰ در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم می‌باشد و در صنایع غذایی و مهندسی استفاده می‌شود.

کاربرد گسترده‌ی آلیاژ اینکونل

پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید اینکونل حتما با کاربردهای این آلیاژ آشنا شوید. کاربرد این آلیاژ عبارت است از:

صنعت هسته‌ای: در ساخت راکتورهای هسته‌ای به درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر خوردگی نیاز است به همین دلیل از آلیاژ اینکونل برای این صنعت استفاده می‌شود.

صنعت هوا و فضا: برای ساخت موتور و همچنین نازل‌های سوخت به عملکرد مطلوب در برابر حرارت نیاز است که اینکونل این نیاز را رفع کرده است.

صنایع اسلحه سازی

صنایع خودرو سازی

ساخت سکوهای نفتی

ساخت تجهیزات کنترل آلودگی

صنایع دفاعی

ساخت تجهیزات صنایع غذایی

و…

خرید اینکونل و بررسی قیمت آن

همانطور که گفته شد بارزترین ویژگی این آلیاژ مقاومت بالای آن در برابر حرارت می‌باشد که سبب افزایش مصارف این آلیاژ شده است. در هنگام خرید اینکونل باید تمام ویژگی‌ها و مزایای آن را در نظر بگیرید و از فروشگاهی مطمئن اقدام به خرید کنید. شرکت آزدن ارائه دهنده‌ی با کیفیت‌ترین آلیاژها بوده و هدف آن جلب رضایت مصرف کننده می‌باشد‌. جهت اطلاع از قیمت این آلیاژ می‌توانید از طریق آزدن اقدام کنید.

[us_image image=”7272″]

فرم درخواست استعلام قیمت و خرید

با پرکردن و ارسال فرم زیر کارشناسان فروش شرکت بازرگانی آزدن در اسرع وقت با شما تماس می گیرند .