سوپرالوی

خرید سوپر الوی

امروزه آلیاژها و فلزات مختلف به خصوص فلزاتی که مقاومت بالایی دارند نقش موثری در صنعت ایفا می‌کنند و بخش بزرگی از نیازهای بشر در صنایع را برطرف کرده‌اند. میزان مقاومت فلز در برابر حرارت در صنعت بسیار مهم است و هرچه این مقاومت بیشتر باشد، کاربرد آن در صنعت نیز بیشتر خواهد بود. اگر درباره فلزات مختلف مطالعه کرده باشید، حتما نام ابر آلیاژها را شنیده‌اید. سوپر الوی یا همان ابر آلیاژ در صنعت بسیار پرکاربرد می‌باشد اگر قصد خرید سوپر الوی و آشنایی با ویژگی‌ها و کاربردهای آن را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت استعلام قیمت و خرید انواع سوپرآلیاژ با آزدن تماس بگیرید .

سوپر الوی چیست؟

سوپر الوی اصطلاح انگلیسی ابر آلیاژ است و به آلیاژی گفته می‌شود که توانایی فعالیت در دمایی بالاتر از دمای ذوب خود را دارد. به عبارتی دیگر سوپر الوی‌ها در دمای ذوب خود، ذوب نمی‌شوند و مقاومت قابل توجهی از خود نشان می‌دهند. پایه و عنصر اصلی این آلیاژ معمولا کبالت، نیکل و یا آهن- نیکل می‌باشد.

خرید سوپر الوی
خرید سوپر الوی

ویژگی‌های بارز سوپر الوی

جالب است بدانید که سوپر الوی‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر شکل در دمای حرارتی بالا دارند و همچنین می‌توانند در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت خوبی از خود نشان دهند. اگر قصد خرید سوپر الوی را دارید باید بدانید که این آلیاژ در دماهای کاری بالا می‌تواند در برابر خزش مقاوم باشد و همچنین استحکام مکانیکی خود را در این دماها حفظ کند.

انواع مختلف سوپر الوی

 همانطور که می‌دانید سوپر الوی‌ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از: سوپر آلیاژ بر پایه نیکل، سوپر آلیاژ بر پایه‌ی کبالت و سوپر آلیاژ آهن نیکل. کاربرد و ویژگی‌های هر یک از این آلیاژها عبارت است از:

  1. از سوپر آلیاژی که بر پایه‌ی نیکل است می‌توان در دمای بالاتری نسبت به دیگر مواد تجاری استفاده کرد.
  2. می‌توان از سوپر آلیاژی که بر پایه‌ی کبالت است، به جای سوپر آلیاژ نیکل استفاده کرد. اما باید بدانید که در هنگام این جایگزینی باید به عواملی همچون استحکام و خوردگی توجه کرد.
  3. ابر آلیاژی که بر پایه‌ی آهن نیکل باشد نسبت به دیگر ابر آلیاژها از قیمت کمتری برخوردار است.
  4. بیشتر این سوپر آلیاژها برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی مقادیری از کروم در خود دارند که در سوپر آلیاژ نیکل میزان این کروم کاهش پیدا کرده است.
  5. در دماهای پایین‌تر سوپر آلیاژهای آهن نیکل نسبت به دیگر سوپر آلیاژها بیشتر به کار می‌روند.

کاربرد سوپر الوی‌ها

اگر قصد خرید سوپر الوی‌ را دارید حتما باید از قبل با کاربردهای مختلف آن در صنعت آشنا شوید. همانطور که گفته شد این آلیاژها بسیار پر کاربرد می‌باشند که بخشی از این کاربردها عبارت است از:

  1. استفاده از سوپر الوی‌ها در ساخت قطعات هواپیما و تجهیزات پتروشیمی و شیمیایی
  2. به کارگیری سوپر الوی در ساخت پره‌ی توربین گاز و موتورهای جت
  3. استفاده از سوپر الوی در صنایع هوا و فضا، صنایع دریایی، و صنایع پتروشیمی و شیمیایی
  4. کاربرد سوپر الوی‌ها در ساخت لوله‌های حرارتی و راکتور‌های هسته‌ای
خرید سوپر الوی
خرید سوپر الوی

نحوه‌ی خرید سوپر الوی

سوپر الوی‌ها توسط اکثر کشورهای خاورمیانه تولید و به دیگر کشورها صادر می‌شود. افزایش صادرات در این زمینه سبب شده است که فروشگاه‌های زیادی اقدام به پخش این آلیاژ در بازار کنند.

قیمت این آلیاژ تا حد زیادی بالا می‌باشد اما باید به یاد داشته باشید که در این میان برخی از فروشگاه‌ها به دلایل مختلفی این آلیاژ را گران‌تر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رسانند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود حتما از فروشگاهی مطمئن خرید کنید. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت سوپر الوی از طریق همین سایت اقدام کرده و مقرون به صرفه‌ترین خرید سوپر الوی را از طریق شرکت آزدن تجربه کنید.

Call Now Button